Tangram | Stratejik Risk Yönetimi
16364
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16364,page-child,parent-pageid-15665,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Stratejik Risk Yönetimi

Stratejik Risk Yönetimi, kuruluşunuzun süreçlerine, süreçlerle ilgisi olan bireylere, ve sistemlere odaklıdır. Tangram’ın Stratejik Risk Yönetimi yaklaşımı, kuruluşun liderlerinin kurumu maddi anlamda etkileyen faaliyetleri proaktif olarak yönetmelerini sağlar.

Stratejik Risk Yönetimi yaklaşımımız dört temel adımdan oluşur:

Riski Tanımlama: Ana iş süreçlerini ve bu süreçlerde karşılaşılabilecek riskleri tanımlar.
Riskin Analizi: Sizlerle birlikte çalışarak, risklerinizi gerçekleşme, etki ve olasılık bazında analiz ederiz. Çalışmalarımızda Basel II tanımlarını da göz önüne alıyoruz.
Riski Giderme: Riskin gerçekleşme olasılığını ve etkilerini azaltacak düzeltici ve denetleyici aktviteleri belirleyerek riskleri sürekli izlemeye hazır hale getiriyoruz.
Riskleri izleme: Dördüncü adım, risk yönetiminde belirlenen yöntem ve tariflerin uygulandığından emin olmak için risklerin izlenmesi ve yönetilmesini kapsar.

Tangram, başarılı Stratejik Risk Yönetimi için gereken izleme, ölçme ve kıyaslama araçlarını sağlayarak risklerinizi sürekli izlemenizde yardımcı olur.
Tangram’ın uzmanlaştığı Stratejik Yönetim olgusuyla tanışmak ve kurumunuzda uzun vadeli stratejik yönetim modeli kurmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bizi arayın, sizlerle birlikte geleceğinizi şekillendirelim.